Táta a Adélka - Blog

Brněnská ZOO - výběh ledních medvědů nás zklamal, ale...

ZOO v ČR jsou už téměř všechny navštíveny. Jedna z těch, kterou jsem já sám navštívil v letech podobných těm mé dcery je právě ta v Brně. Bohužel mám takový pocit, že výběh ledních medvědů se za ty roky moc nezměnil, ale nechceme o brněnské ZOO kvůli jednomu (vlastně dvou) výběhů hovořit jen v negativech. Ano těch pozitiv je tady veliká spousta. Ať je to dětská ZOO, velká spousta nových pavilonů, nebo snaha o pavilony ozdobené lokální výzdobou, ale je tady opět to ale... 

■ Dětenická krčma, zámek, kolbiště - návrat do středověku?!

■ BLOGujeme 👨👧

Přátelé, je potřeba si hned na úvod říct, že středověk nebyla doba dobrá. Minimálně ne pro takové bábovky jako jsme někteří v dnešní době, včetně mě 😂 myslím si, že by si mě podal hned první rytíř, loupežník, nebo jiný obyvatel té doby 🤪 schválně se zkuste vžít do této doby a do komentáře napište, čím by jste chtěli být, kdyby jste žili ve středověku. Já bych asi byl hospodský. Taková pěkná krčma jako je ta v Dětenicích by se mi pravda moc líbila :) 

Musím uznat, že... více čti zde

Číst dále...

Buď naším PATRONEM - Jak nás můžeš podpořit?

Množí se dotazy a tak máme v plánu na některé zásadní otázky odpovědět videem a zde na blogu článkem, který snad pomůže všem, které zajímá například jak nás podpořit jinak než pěkným komentářem, lajkem, nebo hezkou zprávou :) 

Každé reakce, všech odběratelů si moc vážíme a o to víc nás těší, že vás zajímá jak nám pomoct i jinak. Zájem o merch, ale i o to se s námi vidět nás moc těší. Děkujeme vám za to.

Číst dále...

Ústecká ZOOLOGICKÁ ZAHRADA

ZOO ÚSTÍ NAD LABEM, tak to je další ZOO a my škrtáme už posledních pár zoologických zahrad, které jsme navštívili, ovšem s kamerou jich zbývá navštívit pořád dost a až budou všechny, tak si troufneme říct, ve které se nám líbilo nejvíc. zatím tato ZOO drží přední příčky. Především její počet míst k odpočinku, nebo naopak k vyřádění dětí nás mile překvapil, ale to bych prozrazoval na úvodní stránce až moc. Pojďte s námi do ústecké ZOO...

Číst dále...

Skalní most Batei v Něměcku

     Jednoho krásného letního dne jsme si řekli, co budeme dnes dělat? Co si myslíte, že nás napadlo? Byl u toho i náš děda a tak byl plán jasný, vyrazíme někam na výlet, no jo jenže kam? V České republice toho máme krásného docela dost, o tom žádná, ale změna neuškodí a tak balíme kufry a vyrážíme směr Německo. Přemýšlím nahlas, když říkám, jestli máme jet do Koningstain podívat se na hrad a nebo na skalní most, který se nachází v Saském Švýcarském národním parku. Nadpis i fotka prozradila dost :) Vyrazili jsme se podívat na Bastei.

Číst dále...

Ostravská mise splněna!

Náš první blog na našem webu je z mého města, města které bylo mým útočištěm po dobu mého dětství. Musím s poklonou uznat, že město dostává pro turistiku zcela novou tvář. Tvář za kterou se město Ostrava stydět rozhodně nemusí a pokud váháte nad návštěvou, tak po přečtení blogu a zhlédnutí videa už nebudete.

Číst dále...