Táta a Adélka - Blog

Zpět

Skalní most Batei v Něměcku

 

 

BASTEI .... co to vlastně je? Je to naprosto úžasný skalní most, který vedl k hradu, po kterém už toho ale bohužel moc nezbylo. Ovšem kovové mosty jsou náhrážka dřívějších místností, dřívějšího hradu a procházet se po nich je svým zpúsobem zkouška odvahy pro ty kteří nesnáší výšky, ale zároveň jediný způsob jak nahlédnout do krásné přírody národního parku. Mohu vám říct, že srovnávat Hřensko a Bastei je jako srovnávat loď s letadlem, něco se tam najede, ale každé má své a pokud nad návštěvou váháte, pak není důvod! 

 

Skalní útvary národního parku vám seberou poslední dech, jenže čistá příroda, pohled na klikatící se Dunaj a lodě po ní plující vám vrátí všechnu energii. Tohle místo není pro panelákomily, ani pro lidi, kteří necítí přírodu, která nad námi vítězí po všech směrech. Hrad už tady není, ale skály zůstali. Most ovšem drží a je jen na vás, jestli si vychutnáte procházku po něm. 

 

Pokud mohu být upřímný, pak podle sebe troufám si říct, že procházku zvládne i fyzicky méně zdatný člověk. Pro dopravu k Bastei je nejlpší využít auto, které necháte na P+R a dále vyrazíte buď po svých, nebo využijete bus, který jezdí mezi P+R a Bastei. Pokud by jste chtěli projít více míst v okolí, tak přímo v parku se nachází Berg hotel Bastei. Restaurace Panoramarestaurant Bastei nabízí opravdu pestrou nabídku jídel, které vám zpříjemní vyhlídka na Labe a jeho okolí. Najíst se můžete také ve snack bar, řekněme takový stánek plný lokálních fastfood jídel. U hotelu stálo pár stánků se zmrzlinou, klasickou bílou klobásou z grilu a mnoho dalšího. Pokud jste typický Češi, tak s sebou máte řízek, takže tahle informace byla možná zbytečná :).

 

teď pár tipů na závěr. Podle mě by se dalo zaprkovat auto v Rathewalde a dojít si k Bastei pěšky. je to pár km. Nejde ani tak o uštřené eura, jako spíše o to, že to může být pěkná procházka navíc Německé vesnice jsou taky moc pěkné a projít se po ní může být fajn. To jen tak bokem, příště to zkusíme taky tak :)

 

Lokalita výletu: 
Rathen, Německo

 

Parkoviště:
Basteistraße, Hohnstein, Německo

 

Otevírací doba:
Jedná se o přírodní park bez omezení

 

Náročnost:
Dle mého názoru tento výlet zvládne každý

 

Nebezpečí:
Pozor zejména na měnší děti, aby nechodily mimo stezky! 

 

**Finanční náročnost:
P+R 3€ * autobus 2€/1€ * hrad 2€/1€ * oběd od 15€ * fastfood od 3€ * zmrzlina od 3€ * nealko pití od 4€ * pivo 4€  * magnetky od 5€ * pohlednice 1€ * povoz koněm od bus po hotel 1,50€ * WC 0,50€ * pokud chybí nějaká položka, tak nám napište. díky :)

** ceny jsou orientační v době naší poslední návštěvy (4.8.2018) mohou se tedy lišit. Do ceny není možné počítat dopravu z vašeho místa výjezdu, případně ceny hromadné dopravy, kterou nevyužíváme a je možné tyto ceny zjistit individuálně. děkujeme za pochopení. 

 

          

Video z výletu zde: