Táta a Adélka - Blog

Zpět

Ústecká ZOOLOGICKÁ ZAHRADA

 

 

ZOO ÚnL... Není moc zoologických zahrad, které mé oči ještě neviděli. Z těch velkých je to ta v Brně, z těch malých mě napadá ta v Chomutově, z těch, které každý chválí, tak mě napadá snad jen ta ve Zlíně a z těch Slovenských nás snad čeká navštívit ta v Bojnicích. Jenže to se bavíme o ZOO, které snad budou mít svoje místo v našem vlogu na YouTube i blogu zde na webu.

 

Teď pojďme pomalými krůčky zhodnotit tu v Ústí nad Labem. Malinko mě překvapilo parkoviště. Přijeďte brzy, jinak nemáte šanci, dle mého názoru a nebo jsem neobjevil to správné parkoviště. Tohle bylo fakt hodně malé a už v těch 10 ráno bylo plné, parkovali jsme u kolejí, jestli se to smí, nebo ne vám neřeknu. Každopádně lístek nám městská policie za stěračem nenechala, naštěstí.

 

Po vstupu do zoo vás čeká velká budova, ve které jsou suvenýry a v levé části lachtani, které vyrušil vláček. Takhle on nevyrušil je, ale přerušil naše plány, jelikož jsem věděl o převýšení více jak 100m tak jsem si řekl "hele ty (bůůů) přece nepůjdeme nahoru pěšky" řeknu vám, že to byl luxusní nápad... teda takhle, vláček neberte moc jako pozorovací, moc toho z něj neuvidíte, protože do uzkých uliček ZOO se nevleze musí místy dokonce "zákulisím" a vy tak můžete vidět to, co ti co vláček nevyužijí prostě neuvidí :).

Vyjeli jsme s vláčkem na horu a musím zopakovat, zejména malým dětem se to šlapat chtít moc nebude, nebo až půjdete dolů, tak toho budou mít plný zuby. Možná je lepší přijít do ZOO horním vstupem, sejít dolů a za odměnu dát vláček, tak zkuste pouvažovat až pojedete do Ústí jak to provedete vy. No po tom co jsme vyjeli nahoru nás čekal krásný pohled na západ Ústí, velbloudy a když jsme šli ke slonům čekalo nás několik pěkných zvířat. Nemohu ale prozradit vše co je ve videu níže :) ... Sloni mají nádhernou tribunu. zejména při krmění to potěší. 

 

Většina zvířat nebyla úplně v nejlepší kondici, venku bylo přes 34 stupňů a ani nám to občas nešlo nejlíp, dokonce jsem poprvé zažil přehřívání mého Sonyho :( Nádherně upravená je dětská ZOO, chceteli farma pro děti, kde jsou hladové ovce, prasátka, slepice, no je tam prostě klasické domácí zvířectvo, které poskakuje po prostoru, ale taky po vás, tak pozor, ale kdo by šel do ZOO v bílých mokasínách a saku :D 

 

Z kopce se klikyháky řítíte dolů a je na vás jestli půjdete doprava, doleva, jenže podle mě projít celou ZOO bez zopakování si jedné, nebo druhé ulice nejde, takže vás čeká spousty možností jak ZOO "sejít" Zastavit se musíte určitě u lemurů. No my měli smůlu, bylo vedro, ale věřím, že jindy se to jimi ve výběhu hemží a jsou nádherní. pavilón střídá pavilon a já nemohu prozradit opravdu moc, aby zbyla nějaká zvědavost na osobní návštěvu a ta za to stojí! 

 

Lokalita výletu: 
Ústí nad Labem, Česká republika

 

Parkoviště:
Drážďanská ulice, nebo horní parkoviště Výstupní ulice

 

Otevírací doba:
9:00 - 18:00

 

Náročnost:
Vyšší převýšení ZOO, ale dá se to zvládnout :)

 

Nebezpečí:
Pozor zejména na měnší děti, aby nechodily mimo stezky! 

 

**Finanční náročnost:
vstup: 120Kč/60Kč /310Kč rodinné/ do 3 let zdarma
cena jídla je od 90Kč za oběd, pití od 35Kč, poník 20Kč za kolečko

 

** ceny jsou orientační v době naší poslední návštěvy (rok 2018) mohou se tedy lišit. Do ceny není možné počítat dopravu z vašeho místa výjezdu, případně ceny hromadné dopravy, kterou nevyužíváme a je možné tyto ceny zjistit individuálně. děkujeme za pochopení. 

 

web: https://www.zoousti.cz/

 

          

 

Video z výletu zde: