Táta a Adélka - Blog

Zpět

■ Dětenická krčma, zámek, kolbiště - návrat do středověku?!

Nazdááár, 

Přátelé, je potřeba si hned na úvod říct, že středověk nebyla doba dobrá. Minimálně ne pro takové bábovky jako jsme někteří v dnešní době, včetně mě 😂 myslím si, že by si mě podal hned první rytíř, loupežník, nebo jiný obyvatel té doby 🤪 schválně se zkuste vžít do této doby a do komentáře napište, čím by jste chtěli být, kdyby jste žili ve středověku. Já bych asi byl hospodský. Taková pěkná krčma jako je ta v Dětenicích by se mi pravda moc líbila :) 

Musím uznat, že, toto místo stojí za návštěvu a že je to tady klidně na celý den a že se skutečně nudit nebudete! Jenže pozor! Narážel jsem na to hned v první části, že středověk nebyla doba úplně v pohodě... Co to znamená? V krčmě se s vámi nikdo mazlit nebude, jestli to tak bylo i ve skutečnosti se můžeme jen dohadovat. Znáte film návštěvníci? I v něm bylo vidět, že v krčmách to bylo samý, žer, co budeš chlastat, atd... musím říct, že se ke mě a Adélce chovali opravdu slušně a tím pádem se asi situace mění, pokud jde o nějakou firemní akci, nebo partu dospělých. Prostě musíte počítat s tím, že to není košér restaurant a s ubrouskem přes zapěstík vám nikdo nepříjde. 

Krčma, zámek, hotel, pivovar, kolbiště ... sakryš toho je a věřte, že pokud to jen tak nebudete chtít rychle proběhnout, tak věřte, že se vám povede nechat zde několik hodin svého života. Myslím si, že je to vhodné i pro děti, ale možná nejvíc tuto kombinaci ocení firmy, firemní oslavy, večírky a myslím si, že svatba v takovém jiném stylu by také nemusela být špatná.